Honlap tervezés, 5 újabb weboldal hiba, amit jobb elkerülni
Weboldalt szeretnél? Tudd milyen szempontokat vegyél figyelembe, ahhoz, hogy sikereket érjél el. Előző bejegyzésben 5 olyan hibalehetőséget mutattam meg, amik befolyásolják egy honlap jövőjét. Most megint kirészletezek 5 újabb weboldal hibát, amik előfordulhatnak.
Sok stock fotó használata
Egy valamiben biztos lehetsz. Az egyéni, saját képek statisztikailag sokkal jobban teljesítenek, mert személyesebbek. Ha most indítod el a vállalkozásodat, ajánlom bízz meg egy fotóst, aki készít rólad jó pár képet, amit felhasználhatsz.
A látogatók nem szeretik, ha túl sok stock fotót használnak, amiről lerí hogy személytelen. Persze ezalatt ne értsd azt, hogy egyáltalán ne használj stock fotót. Itt a lényeg az arányokon van.
Nem rendszeres tartalomfrissítés
Gondolom Te sem szereted újra és újra ugyanazt a tartalmat elolvasni egy honlapon, főleg ahol még az előző lejárt akció is fenn van. Ezek az oldalak megbízhatatlanok, és sajnos elveszítik a potenciális látogatókat.
Ha minél több látogatót szeretnél, frissítsd a tartalmadat, amilyen gyakran csak tudod. Ha termékeket árulsz, legyen szezonális akcióid, mutasd be a legújabb termékeidet. Emellett lényeges odafigyelned, hogy a honlapon lévő elérhetőségek, céges adatok helyesen szerepelnek.
Rossz tartalomfelépítés
Bosszantó tud lenni, ha egy weboldalon nem találod meg a keresett információt. Mit tesz ilyenkor a odalátogató? Gyorsan távozik az oldalról! Logikusan kell felépíteni a honlap hierarchiáját, hogy ne okozzon gondot a látogatónak megtalálni az őt érdeklő részt. A tartalom legyen szellős és áttekinthető, ajánlatos alcímeket és kiemeléseket használnod.
Zsúfolt tartalom
Kevesebb néha több, szokták mondani. Előforduló hiba, hogy minden információt ömlesztve akarunk közölni a látogatóval. A tartalomnak szellősnek kell lennie, ún. „fehért űrt” hagyjunk az egyes szakaszok között.
Ezek az üres felületek letisztulttá teszik a weboldalt, viszont ezt sem szabad túlzásba vinni.
Tesztelés hiánya
Tudom fontos, hogy egy új weboldal minél hamarabb megjelenjen az éterben, de hangsúlyt kell fektetned a tesztelésre. Ellenőrizni kell:
- hogy minden kijelzőn megfelelően látszik-e a tartalom,
- különböző böngészőkön hogyan jelenik meg a honlap,
- weboldalon lévő gombok, linkek működnek-e
Ha honlap tervezésnél ezeket nem ellenőrzöd, akkor nem fogod tudni, hogy megfelelő-e a weboldalad felépítése, tudják-e használni a vásárlók.
Milyen egy jó weboldal? Itt találsz egy jó kis összefoglalót.